Tipy pro lepší učení angličtiny (nebo jiného jazyka)

Kolik umíš jazyků – tolikrát jsi člověkem. Pořekadlo, které slyšel nejeden z nás. Anglický jazyk se dnes vyučuje i ve vybraných mateřských školkách. S angličtinou se dnes domluvíte téměř v každé zemi světa. Nejlepším způsobem, jak se naučit jakýkoliv jazyk, je učení ve škole, navštěvování kurzů nebo pobyt v cizí zemi. Pokud se ale chcete jazyk naučit co nejlépe, musíte věnovat čas i samostudiu. Jak nejlépe procvičovat angličtinu doma, nebo ve volném čase? Jak na to, abychom jazyk časem nezapomněli?

Učte se každý den 10-40 minut denně

Opakování, matka moudrosti. Proto si najděte na učení čas každý den. I kdyby to mělo být jen na 10 minut, je důležité stále procvičovat. Časem můžete dobu prodlužovat, až se dostanete na ideálních 40 minut denně.

Odstraňte rušivé elementy

Nemějte u sebe telefon, popřípadě alespoň vypněte upozornění či zvuky. Pokud se učíte u počítače, mějte otevřené pouze stránky a programy, které potřebujete k učení, tzn. žádné sociální sítě a jiné stránky, které s učením nesouvisí. Pokud se vám lépe učí s hudbou, zapněte si takovou, při které se budete moci stále soustředit (například instrumentální). A určitě nezapomeňte vypnout i televizi, ta bývá spolu s telefonem nejrušivějším elementem ze všech.

Mějte slovíčka na očích

Pokud se potřebujete naučit slovíčka, mějte je stále na očích. Zkuste si je třeba nastavit jako tapetu na telefonu, dát si je na lednici, nebo k počítači. Můžete si je zkusit nalepit na záchod, přibližně do úrovně očí a při každé návštěvě WC si je přečíst.

Nebojte se mluvit

Každý z nás někdy začínal. Není proto divu, že zpočátku nebudete chtít mluvit před ostatními. Budete se bát, že se vám budou ostatní za špatnou výslovnost smát. Ale není se čeho bát. Všichni někdy začínali a sami dělali spoustu chyb jak ve výslovnosti, tak v gramatice. Abyste se ve výslovnosti zlepšovali, musíte hodně trénovat. Vyhledávejte proto společnost anglicky mluvících lidí a snažte se s nimi mluvit o čemkoliv. Postupem času si začnete v mluvení víc a víc věřit, dokud neodbouráte zábrany úplně.

Hudba, filmy, hry

Učit se můžete i zábavnější formou. Je nepřeberné množství filmů, seriálů, písniček nebo her, které jsou v angličtině. Opusťte svou komfortní zónu a pouštějte si filmy jen v angličtině. Ze začátku s českými titulky, později s anglickými, a nakonec nebudete potřebovat titulky žádné. Písničky si překládejte, přeložte si slovíčka, kterým nerozumíte a všechny si je zapište do sešitu. U her platí to samé.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *